Forum     Polskie Forum Gupikowe Strona Główna Polskie Forum Gupikowe
***Forum dyskusyjne hodowców ryb jajożyworodnych***
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

zdychające gupiki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Polskie Forum Gupikowe Strona Główna -> Choroby
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iron33




Dołączył: 18 Kwi 2018
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Żory
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro Kwi 18, 2018 6:34    Temat postu: zdychające gupiki

Witam
Na wstępie napisze, że jestem początkujący w akwarystyce.
Akwa mam od jakiegoś miesiąca a w przeciągu jakiegoś półtorej tygodnia zdechł mi drugi gupik. Dzisiaj zdechła mi samiczka (a o ile dobrze pamiętam wcześniej również).
Nie rozumie, zawsze wieczorem gapie sie jak głupi w akwa i nie zauważyłem aby jaka kolwiek rybka była jakaś słaba czy sie dziwnie zachowywała. Rano wstaje załączam oświetlenie w akwarium i widzę ze już pływa wygięta jak banan. Drugi raz padła mi w nocy.
Możecie powiedzieć czy mam sie zacząć przejmować, czy coś robię nie tak?
Do akwarium wpuściłem rybki po 3 dniach od założenia, stopniowo po kilka rybek w odstępach kilku dniowych. Co sobotę robię podmianke ok 20% wody, dodaje bakterie i antychlor.
W akwa mam dwie roślinki i jeden kamień a poza tym gupiki, molinezje, dwie brzanki denisona, neonki.
Proszę o pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RafalSt83




Dołączył: 22 Kwi 2018
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2018 8:59    Temat postu:

Popełniłeś podobny błąd jak ja na początku zakładając akwa. Akwarystyka to sport dla cierpliwych. Ja wpuściłem pierwsze rybki po 1,5 tygodnia i działo się to samo a wszystko przez to, że nie masz jeszcze dojrzałego akwarium. Przy drugim akwa czekałem 4 tygodnie i od momentu zalania, dolewałem bakterie itp. i woda jest super.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Polskie Forum Gupikowe Strona Główna -> Choroby Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin