Forum     Polskie Forum Gupikowe Strona Główna Polskie Forum Gupikowe
***Forum dyskusyjne hodowców ryb jajożyworodnych***
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

platki - kilka odmian barwnych

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Polskie Forum Gupikowe Strona Główna -> Metody hodowli
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Raffy




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon Cze 01, 2009 15:57    Temat postu: platki - kilka odmian barwnych

Witam, dostałem 3 odmiany barwne platek. A doklądniej sunset, wagtail sunset oraz wagtail jakiejs odmiany z niebieską barwą (dosyc popularny jest wiec wiekszosc z was powinien znac taka odmiane).

Narazie samce trzymam oddzielnie od samiczek, bo obawiam się krzyzowania. Ale ostatnio dochodze do wniosku, czy niepotrzebnie sie obawiam?

Czy ryby powyzszych odmian z czystej linii moga sie wzajemnie swobodnie krzyzowac, dając potomstwo okreslonych odmian (czesc bedzie niebieskich, czesc pomaranczowych, czesc czarnopłetwych) czy raczej z tego wyjdzie wielki mix?

edit: 4odmiany, przypomniałem ze są jeszcze 3samiczki tuxedo Very Happy


Ostatnio zmieniony przez Raffy dnia Pon Cze 01, 2009 16:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Michał84




Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 22
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gliwice
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon Cze 01, 2009 17:24    Temat postu:

Ja bardzo interesuje się zmienniakami palmistymi i wielobarwnymi,ostatnio pokusiłem się nawet o parę sztuk.Ale o co chodzi z tymi wagtail sunset?
Jest kilka podstawowych odmian jak tuxedo,kometka czy wagtail i te odmiany mają różne barwy podstawowe,kto to wymyślał żeby z każdej rybki odmiany wagtail robić odmianę tylko dlatego że ma inny kolor podstawowy?
Osobiście tego nie uznaję,dla mnie wagtail to wagtail a tuxedo to tuxedo a robienie takich pseudoodmian to brak poszanowania dla twórców wymienionych przeze mnie odmian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Raffy




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon Cze 01, 2009 18:01    Temat postu:

Witaj Smile

Przepraszam za małą nieścisłość, "sunset wagtail" miałem na mysli formę posrednia obu tych odmian. Jest koloru jak sunset, tyle ze płetwy czarne jak u wagtaila. Myślę, że jest teraz wszystko jasne Smile

Ponawiam pytanie, jak to jest z krzyzowaniem odmian?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł
Administrator



Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 1978
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Poznań
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon Cze 01, 2009 20:52    Temat postu:

Wszystkie odmiany łatwo się ze sobą krzyżują, najllepiej trzymac każdą w osobnym zbiorniku, inaczej będzie jeden wielki mix.

Michał84 napisał:
....kto to wymyślał żeby z każdej rybki odmiany wagtail robić odmianę tylko dlatego że ma inny kolor podstawowy?

A jak inaczej opiszesz rybkę?. Określenie wagtail dotyczy głównie czarnego koloru płetw, takie płetwy moga mieć rybki o różnym kolorze ciała, przecież np. czerwony wagtail inaczej wygląda niż np. sunset wagtail.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Raffy




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 7:45    Temat postu:

No nic, zaryzykowałem:( Chciałem mieć czystą linię sunsetów w jednym zbiorniku, a tak to mam 4odmiany Sad Ale może coś ciekawego z tego wyjdzie Smile Chociaz zdaje sobie sprawę, że bedą już bezwartościowe bez standardów(z dolewkami krwi innych odmian).

Pawle, na początku miałem własnie taki plan. Ale mam jeszcze mieczyki w innych baniakach w tym i dzikie (bedą) wiec wole juz miec zmieszane kolorystycznie platki, ale wciaz platki niż platkomiecze Smile


Ostatnio zmieniony przez Raffy dnia Wto Cze 02, 2009 7:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zolomon12345




Dołączył: 16 Maj 2018
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro Maj 16, 2018 9:11    Temat postu:

Myślę, że niektórzy z was niepotrzebnie się niepokoją.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Polskie Forum Gupikowe Strona Główna -> Metody hodowli Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin